Tyrolka Tarnobrzeg

Tyrolka Tarnobrzeg

Na terenie Województwa Podkarpackiego znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Wśród bogatej oferty dostępnej dla zwiedzających znaleźć można też prawdziwe “perełki” w skali całego kraju. Jedną z nich bez wątpienia jest tyrolka zlokalizowana nad Jeziorem Tarnobrzeskim, która jest najdłuższą taką atrakcją w Polsce!


Zjazd na linie najczęściej kojarzony jest z takimi miejscami jak place zabaw lub jako jedna z atrakcji w parkach linowych. Przeważnie z takich atrakcji korzystają dzieci oraz młodzież. Tyrolka nad Jeziorem Tarnobrzeskim spełnia podobne funkcje, jednak wszystko działa w dużo większej skali i zapewnia znacznie więcej emocji nie tylko dla najmłodszych!


Ta wyjątkowa atrakcja powstała w 2014 roku i zlokalizowana jest nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na miejsce dojechać można kierując się w stronę osiedla Ocice. Czerwona i wysoka konstrukcja tyrolki oraz drewniany budynek widoczny jest już z daleka, więc na pewno nie będzie problemu ze znalezieniem tego miejsca. Dla przyjezdnych przygotowany jest spory plac na którym zmieści się kilkadziesiąt samochodów. Tyrolka ma długość 500 metrów i składa się z dwóch równoległych torów jazdy. Jest to najdłuższa tego typu atrakcja w kraju. Czas przejazdu wynosi około jedną minutę, a rozwijana prędkość dochodzi do 70 km/h! Długość oraz prędkość przejazdu uzależniona jest od wagi uczestnika, która nie może jednak być mniejsza niż 25 kg oraz nie powinna przekraczać 110 kg. Istnieje możliwość zjazdu rodzica razem z dzieckiem, jednak łączna waga nie powinna przekraczać dopuszczalnych 110 kg ze względu na rozwijane prędkości. Na miejscu spotkasz bardzo sympatycznych instruktorów, którzy wszystko wytłumaczą i zapewnią bezpieczną i pełną wrażeń przygodę dla całej rodziny!


Była to nasza pierwsza przygoda z taką atrakcją i musimy przyznać, że bardzo nam się podobało. Z naszej dwójki to Karolina nie była pewna czy da radę zjechać. Wszystko przez mały lęk wysokości, który czasami daje o sobie znać 😀 Szczególnie jak wejdzie się drabinką na górę i rozejrzy po okolicy. Ukazuje nam się wtedy piękny widok na całe Jezioro Tarnobrzeskie oraz “końcowa stacja” tyrolki oddalona o pół kilometra. Kiedy już jesteśmy zabezpieczeni wystarczy jeden krok do pełnego emocji zjazdu w dół. Początek jest dość leniwy, ale z każdym metrem nabieramy prędkości. Najszybszy jest odcinek kiedy przejeżdżamy między drzewami i zbliżamy się do płyty wody. Wtedy możemy osiągnąć prędkość nawet 70 km/h! Nad taflą wody jest już małe wypłaszczenie i tutaj prędkość spada, jest to jednak idealny moment aby podziwiać znajdujące się pod nami Jezioro Tarnobrzeskie. Na samym końcu tyrolki znajdują się hamulce, które w łagodny sposób potrafią nas wyhamować. Wszystko jest tak dobrze skonstruowane, że nie ma wielkiego efektu “szarpnięcia”. Cała zabawa jest w 100% bezpieczna. Sprzęt ma odpowiednie atesty i jest w stanie wytrzymać obciążenie znacznie większe niż waga człowieka. Jedyna bariera to ta w naszych głowach. Pierwszy przejazd tak nam się spodobał, że nie odmówiliśmy sobie przyjemności, aby zjechać jeszcze kilka razy. Serdecznie polecamy i zachęcamy Cię do odwiedzin tego miejsca. Na prawdę warto poczuć ten wiatr we włosach!


Dane techniczne:

-najdłuższa tyrolka w Polsce

-najszybsza tyrolka w Polsce

-długość zjazdu 500 metrów

-czas przejazdu około 1 minuta

-prędkość zjazdu do 70 km/h

-dwa równoległe tory jazdy

-minimalna waga uczestnika 25 kg

-maksymalna waga uczestnika 110 kg

-możliwość zjazdu w tandemie (np. rodzic + dziecko)


Godziny otwarcia:

• maj, czerwiec

niedziela: 11:00 – 18:00

• lipiec, sierpień

pon.-nd.: 10:00 – 19:00

• wrzesień

sob.-nd..: 11:00 – 18:00

Przed przyjazdem na miejsce warto jest przedzwonić i potwierdzić możliwość zjazdu w danym dniu.

tel. 609 078 628, 782 222 296


Więcej informacji na temat tego miejsca znajdziesz na oficjalnej stronie ZIPLINE.PLDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *