Militariada 2020

Militariada 2020

Znamy już datę tegorocznej edycji Militariady, która jak co roku odbywa się w Nowej Dębie. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 20-21 czerwca, tradycyjnie już na terenach rekreacyjno-parkowych nad zalewem w Nowej Dębie. Wiemy już, że gwiazdą tej edycji będzie Marek Piekarczyk wraz z kwintetem akustycznym oraz zespół Pectus!


Militariada to cykliczna impreza, której początki sięgają 2008 roku-kilka lat temu wraz z moim współpracownikiem dyskutowaliśmy na temat tego jak takie tradycyjne dni Nowej Dęby zrobić bardziej atrakcyjnymi niż tylko muzyka, jakieś konkursy i zabawy. Wtedy narodził się pomysł organizacji Militariady czyli święta miasta, które związane jest z wojskiem od wielu lat-mówi Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba.

Można powiedzieć że Nowa Dęba jest miastem wojska i militariów. Położony jest tu jeden z największych w Polsce poligonów wojskowych i działa tu Jednostka Wojskowa 2090. Ponad 80 lat temu lat temu, w 1937 roku w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstała tutaj Wytwórnia Amunicji nr 3, dając początek dzisiejszemu miastu. Z roku na rok Militariada przyciąga co raz większe tłumy widzów dzięki wielu atrakcjom nie tylko dla miłośników ciężkiego sprzętu, ale również dla najmłodszych.

Największymi atrakcjami są oczywiście dynamiczne pokazy militarne, przejażdżki pojazdami wojskowymi czy widowiskowe rekonstrukcje bitew z udziałem aktorów i prawdziwych maszyn. Najmłodsi miło czas spędzą na wesołym miasteczku lub podczas wielu specjalnie przygotowanych gier i zabaw. Nie zabraknie punktów gastronomicznych oraz dobrej muzyki w wykonaniu lokalnych zespołów oraz polskich i światowych gwiazd. Do tej pory na muzycznej scenie Militariady mogliśmy zobaczyć takich wykonawców jak Strachy Na Lachy, Hurt, Łzy, Zbigniew Wodecki, Piersi, Velvet, Kate Ryan, Doda, Małgorzata Ostrowska, Baciary, Feel, Dawid Kwiatkowski czy Kombi.

W tym roku pokaz uzbrojenia i wyposażenia pokażą niezawodni żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Zobaczymy również pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Jak co roku nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych widzów. Na muzycznej scenie pojawi się m.in. Marek Piekarczyk wraz z kwintetem akustycznym oraz zespół Pectus. Pełny program imprezy znany będzie pewnie za kilka tygodni, ale już teraz zapraszamy Was do śledzenia profilu TopKarpacie oraz Militariada na Facebooku, aby na bieżąco być z informacjami o tegorocznej edycji tej imprezy.

Zobaczcie jak wyglądały poprzednie edycje Militariady: